Operacje zaćmy

Zaćma

Zaćma to jedna z najpowszechniejszych chorób oczu spotykanych na całym świecie. Polega na stopniowym mętnieniu soczewki oka, co prowadzi do problemów z widzeniem, z czasem do utraty wzroku. Zaćmę leczy się operacyjnie – jest to skuteczna oraz bezpieczna metoda. W powiecie gnieźnieńskim operacje zaćmy są przeprowadzane wyłącznie w centrum Laser Lens.

Dlaczego niezbędne są operacje zaćmy?

Kiedy naturalna soczewka w Twoim oku mętnieje, światło trafiające do oka rozprasza się w taki sposób, że obrazy stają się nieostre. Z tego powodu widzenie z zaćmą opisywane jest często jako patrzenie na świat przez zamglone okno.

Oczywiście taki stan bardzo przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Dodatkowo nieleczona zaćma może prowadzić do bardzo groźnych konsekwencji, w tym do utraty wzroku!

Jeśli więc gorzej widzisz:

  1. Zapytaj okulistę, czy nie masz zaćmy.
  2. Nie czekaj z decyzją o zabiegu, aż zaćma „dojrzeje”! Zabieg chirurgiczny powinien być przeprowadzony jak najwcześniej, bowiem nie istnieje metoda pozwalająca na cofnięcie powstałych zmętnień, a ryzyko powikłań operacyjnych wzrasta wraz z rozwojem zaćmy.

Bez obaw! Dzisiejsza okulistyka doskonale radzi sobie z leczeniem. Robi się to za pomocą operacji zaćmy. W Wielkopolsce zachęcamy do skorzystania z zabiegu usuwania zaćmy w Gnieźnie, w centrum laserowym Laser Lens.

Operacje zaćmy w Wielkopolsce

Gnieźnieńskie centrum Laser Lens przeprowadza operacje zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji za pomocą sprzętu FAROS szwajcarskiej firmy OERTLI. Jest to metoda w pełni skuteczna i bezpieczna. Technika ta umożliwia wprowadzenie do oka zwijalnej soczewki wewnątrzgałkowej poprzez bardzo małe nacięcie rogówki (2-2,5 mm) Kiedy soczewka znajdzie się już we właściwym miejscu w oku, rozwija się i przybiera odpowiedni kształt.

Operacja zaćmy przebiega w trzech etapach:

  • usuwamy zaćmę za pomocą maleńkiej sondy, która rozbija zmętniałą soczewkę na kawałki i usuwa je, dzięki czemu do oka zaczyna wpadać światło – a w jej miejsce soczewkę sztuczną
  • wszczepiamy nową sztuczną soczewkę wewnątrzgałkową,
  • przywracamy wzrok, a przy okazji można się pozbyć wielu wad wzroku, np. dalekowzroczności, krótkowzroczności a także wrodzonego astygmatyzmu. Ponadto możliwe jest usunięcie problemów z widzeniem z bliska (starczowzroczność, łac. Prezbyopia) pojawiających się po 45 roku życia.

Jeden zabieg – wiele możliwości

Wróć do robienia rzeczy, które kochasz, i ogranicz swoją zależność od okularów! Jak to możliwe? Otóż wykazano, że implantacja soczewki wewnątrzgałkowej, którą wykonuje się podczas zabiegu usuwania zaćmy, daje wiele korzyści takich jak, możliwość pozbycia się lub zmniejszenia wady wzroku, poprawę stanu jaskry, jak również zwiększenie aktywności społecznej oraz zmniejsza stres i niepokój u ludzi starszych.

Dodatkowo podczas wizyty zapytaj nas, czy kwalifikujesz się na operację zaćmy oraz korekcję wad wzroku w czasie jednego zabiegu.

Dowiedz się więcej o zaćmie oraz rodzajach soczewek wewnątrzgałkowych.

Operacje zaćmy – Gniezno zaprasza do Laser Lens

Prosimy o telefoniczne lub osobiste umawianie wizyt oraz terminów zabiegów.